(0236) 413 69 98
Sosyal Medya Hesaplarımız

Soydemir Lastik Park Bilgilendiriyor

05 Mart 2022
319 kez görüntülendi
Soydemir Lastik Park Bilgilendiriyor

Soydemir Lastik Park Bilgilendiriyor; Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği takma zorunluluğu bugün başlıyor. Bu tarihten itibaren kış şartlarına uygun olmayan, kar lastiği takılmamış araçların yola devam etmelerine izin verilmeyecek. Kurala uymayan araçların işletmecilerine 1 Aralık itibarıyla 571 lira ceza uygulanacak.

01 Aralık – 01 Nisan tarihleri arasında yolcu ve yük taşıyan araçlarda kış lastiği kullanımını  zorunlu kılan uygulama kapsamındaki denetimlerin faydasına dikkat çeken Soydemir Grup Ltd şirketi müdürü Rafet Soydemir, araç kullanıcılarının da bu konuya önem vermelerinin gerektiğine işaret etti. Lastiklerin araçların yerle temas eden tek noktaları olduğu için güvenlik açısından büyük öneme sahip olduğunu vurgulayan Rafet Soydemir, mevsim koşullarına uygun lastik kullanımının hayati önem taşıdığına dikkat çekti ve kış lastiklerinin karlı ve buzlu zeminde meydana gelebilecek kazaların önüne geçtiğini, yaya ve yol güvenliğini sağlamayı kolaylaştırdığını söyledi.

Tüketicilerimizin kış lastiklerini taktırmak için kar yağışını beklememelerini tavsiye eden Soydemir Grup Ltd şirketi müdürü Rafet Soydemir, kış lastikleri hava sıcaklıklarının +7 derecenin altına düşmesinden itibaren önemli bir ihtiyaç olduğunu belirtti.

KIŞ LASTİĞİ; ÇÜNKÜ… 5 METRE HAYAT KURTARIR

Kış lastiklerinin, farklı desen ve kauçuk bileşenleri sayesinde frenleme ve yol tutuşta en iyi performansı sunduğunu söyleyen Soydemir Grup Ltd şirketi müdürü Rafet Soydemir, her marka, model kış lastiği mevcuttur. +7 derecenin altındaki hava sıcaklıklarında kış lastikleri kullanılan araçlar, 90 km hızla giderken yaz lastikleri kullananlara göre 5 metre daha kısa fren mesafesinde durabiliyor. Araç kullanıcılarının bu mesafenin hayat kurtaracağını akıllarından çıkarmamalarını diliyoruz” şeklinde konuştu.

DİŞ DERİNLİKLERİ DÜZENLİ KONTROL EDİLMELİ

Unutulmaması gereken bir diğer konunun da kış lastiklerinin sağladıkları güvenlik avantajından yararlanabilmek için diş derinliklerinin düzenli olarak kontrol edilmesi gerektiğini belirten Soydemir Grup Ltd şirketi müdürü Rafet Soydemir, diş derinliklerinin 4 mm’nin altında olmaması gerektiğini belirtti. Aracın dört lastiğinin de kış lastiği olarak değiştirilmesini tavsiye ediyoruz. 2 yaz ve 2 kış lastiği kullanımında patinaj, aracın dengesinin bozulması ve yoldan çıkma gibi tehlikesi çok yüksek durumların ortaya çıkabileceğini ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?